Siit leiad meie kogemusnõustajate julgustavaid lugusid

Maare
Raske õnnetuse läbi elanud naine nõustab nüüd teisi 
Saatelõik 15 min
,, … Mu elu oli lihtsalt liiga tavaline, et sellest oleks midagi kogu maailmale kirjutada. Töö/peika/sõbrad/peod/šopingud/hobid – tüüpiline 25-aastase naise elu. 25-seks olin saanud vaid mõned päevad tagasi ja tunne oli super! “See saab olema üks suurepärane aasta,” mõtlesin sünnipäeval, heade sõprade ja perega suvilas šampust rüübates. Ma olen noor, kõik on veel ees ning mul on kõik olemas, mida hing ihkab. “Ilus, tark ja osav”, nagu minu kohta teinekord öeldi. …”
ETV, Ringvaade, 13.09.2018 
ja Maare blogi 2016 – …  Uus peatükk

Tom
Ise elada ja ise vastutada! (video, 4 min, 06.2017) 
ja
Tähtis on inimene, mitte tema puue
,, Töötukassa Tõnismäe büroos töötab vähenenud töövõimega inimeste juhtumikorraldaja ametis Tom Rüütel, kes on ise erivajadusega inimene. Ta võitis tiheda konkursi ja nüüd ei jõua kolleegid teda ära kiita.”
Õhtuleht, 12.2016 

Monica ja Tõnu
Miks on Eestis nii palju enesetappe?
Saatelõik 15 min
,,Mis tunne on olla lähedaste enesetapu kõrval? Kuidas toetada inimesi suitsiiditeemas? Miks valivad inimesed raskustest pääsemiseks sellise lahenduse? Kuidas seda ära hoida?
Enesetapud on teema, millest ühiskonnas ning ajakirjanduses enamasti ei räägita. Läbi lugude joonistub välja, miks peab sellest teemast rääkima.” (video, 15 min)
Kanal 2, Radar, 24.11.2015

Immanuel
Peeter Volkonski poeg Immanuel meenutab kuritegelikku elu ja enesetapu mõtteid
,, Vikerraadio saates „Käbi ei kuku…” rääkis Peeter Volkonski poeg Immanuel oma mõtlema paneva loo, kelle keeruliseks elatud elus mängisid rolli relvad, narkootikumid ja kaks korda vanglasse sattumine. Praeguseks on mees keeranud uue lehekülje, töötab raamatukogus ja teeb ülikoolis teadust.”
Õhtuleht, 09.2018 

Küllike
Üheksa kuu asemel kaheksa aastat
,,Kahe poja ema Evelin (36) on üle elanud üheksa raseduse katkemist. Ta räägib, kuidas ta siiski emaduseni jõudis, et julgustada naisi, kel on lapsesaamisega raskusi.”
Pere ja Kodu, 03.2014

Mariliisi lugu
Teiste inimeste hoolimine ja siiras tähelepanu, tõeliselt kuulamine ja sinusse uskumine võib tervet elu muuta. Mariliisi lugu on sellest, kuidas ta sai aru, et ta võib olla lihtsalt selline nagu ta on. Täna on ta õnnelik ja teab ka seda, kui oluline on enda last ilma hinnanguteta kuulata.(video, 5 min)
Tervisearengu Instituut, YouTube, 01.2017 

Douglase lugu
Kui sa arvad, et mõni inimene on liiga vana, et enda elu muuta, siis vaata Douglase lugu. Pane tähele ka seda, milline osa tema loos oli mõnel inimesel, kes teda toetas. Kuigi ka Douglas ütleb, et eesmärgi pead sa ise seadma, aitab väga, kui leidub keegi, kes sinusse usub. Täna tunneb ta 62-aastasena ennast paremini, kui 40-sena ja naudib igapäevaseid väikseid rõõme ja häid suhteid lähedastega. (video, 5 min)
Tervisearengu Instituut, YouTube, 01.2017

Aimur
Elupöörded, mis tegid õnnelikuks
,,Veel poolteise aasta eest tegeles Aimur kätega tervendamise, bioenergeetika ja esoteerilise nõustamisega. Ületöötamine ja valedest allikatest jõu ammutamine viisid Tartumaa mehe emotsionaalse kokku- varisemiseni, mis tõi uue alguse.”
Eesti Naine, 03.2018

Kõik siinsete lugude kandjad on täna kogemusnõustajad. Nad on teinud läbi kuid kestva kogemusnõustaja väljaõppe.

Sulge