Abitaja – telefonipõhine nõustamis- ja suhtlemisteenus eakatele ja erivajadustega inimestele otsib vabatahtlikke

 

“Istun nädalate kaupa üksi, mul ei ole mitte kedagi.  Aga muidu on väga kena, et see päev on sisustatud – iga teisipäeva õhtu 1-1,5 tundi jutustame. Temal on lapsed ja lapselapsed ja tore on kuulata neid tegemisi, minul seda ei ole…”  Külli, teenusekasutaja.

Abitaja on telefonipõhine nõustamis- ja suhtlemisteenus eakatele ja erivajadustega inimestele. Teenus viib kokku abivajajad ja vabatahtlikud abistajad, et pakkuda ennast üksi tundvatele inimestele võimalust suhelda ja olla seeläbi paremini kaasatud ühiskonda.

Tulles Abitaja vabatahtlikuks on ka Sinul võimalus aidata. Läbi telefonisuhtluse (regulaarsed sõbrakõned abivajajatega) saad leevendada inimeste üksildust, arendada enda suhtlemisoskusi ning leida uusi tänulikke sõpru.

Sobid hästi vabatahtlikuks, kui oled aus, kohusetundlik ja abivalmis.

Pakume Sulle:

  • toredaid uusi sõprussuhteid;

  • väljakutseid ja põnevust igapäevaellu;

  • positiivseid emotsioone teiste abistamisest.

 

Tagame, et teie omavahelised vestlused on tasuta ja konfidentsiaalsed, arvestame sinu vajadustega ning soovi korral jagame tuge protsessis.

Huvi korral täida registreerimisankeet Abitaja koduleheküljel ning võtame Sinuga peagi ühendust: https://www.abitaja.ee/vabatahtlik Soovist aidata võib märku anda ka helistades telefoninumbril 6500 650, kus spetsiaalse ettevalmistuse saanud nõustajad registreerivad taotluse ning valivad Sulle sobiva vestluspartneri. Seejärel antakse teada, millal ja kellega esimene kõne toimub. Lepitud ajal helistad abivajajale ja pärast kõne lepitakse kokku uus vestlusaeg.

 

Teenuse ja projekti kohta saab rohkem lugeda:

 

Lisaküsimuste korral kirjuta info@abitaja.ee või helista telefonil 6500 650.

Abitaja teenust rahastatakse Euroopa Liidu Sotsiaalfondi (ESF) projekti “Erivajadustega inimestele telefonipõhise nõustamis- ja suhtlemisteenuse väljaarendamine”, projekti number 2014-2020.2.02.19-0274 kaudu.  Projektiga käivitatakse hooldatavatele nende üksilduse ja sotsiaalse eraldatuse leevendamiseks telefonipõhine info-, nõustamis- ja suhtluskanal, mis vähendab hooldajate hoolduskoormust ja suurendab nende tööturul osalemise võimalusi.

Projekti viivad ellu Eesti Puuetega Inimeste Koda, Tallinna Sotsiaal- ja Tervishoiuamet, Hiiumaa vald ja Surts Koolitus OÜ.