Vaab – üleriigiline spetsialiste koondav andmebaas, kuhu kuuluvad sotsiaal- ning tervishoiuvaldkonnas töötavad spetsialistid, on tulnud appi, et koondada vaimse tervise nõustajaid, sh ka kogemusnõustajaid.

Palume kõik vaimse tervise nõustajad, kes soovivad appi tulla anda endast teada:  https://vaab.ee/spetsialist/registreeri/vaimne-tervis

12h on registreerunud juurde ca 80 inimest, mis tähendab, et andmebaasis on nüüdseks pea 600 vaimse tervise spetsialist.

Vaabi eeliseks on aja kokkuhoidmine organisatsioonide jaoks ning see on tõestatud meditsiinitöötajate leidmisel COVID-19 kriisis. Vaabis saab spetsialistidele üleskutse välja saata väljaõppe, keelte oskuse, asukoha ning ka selle järgi, kas inimesel on oma transport jms. Üleskutsega liitujate info saadetakse edasi organisatsioonile ning nii tekib neil reaalajas ülevaade, kes saab appi tulla ning mis on nende taust. Selle asemel, et kulutada tunde läbihelistamisele, et aru saada, kes ja kuhu saab appi tulla ning millal. Eelmisel aastal tegi Vaab 80 kriitilist üleskutset ning säästis tervishoiu personalijuhtidele üle 400h aega.

Samuti palume sotsiaalministeeriumi poolt Facebookis jagada Vaabi Facebooki postitust https://www.facebook.com/photo/?fbid=425916805998104&set=a.255153933074393

Kui kellelgi organisatsioonidest on vaja vaimse tervise nõustajaid, siis saab ühendust võtta Vaab meeskonnaga.

Neveli Niit, andmebaasi haldur.

info@vaab.ee;  5647 3580