Kogemusnõustajate Koda kutsub 10.10 2020 vaimse tervise virtuaalmessile!

Üritust korraldab Eesti Vaimse Tervise ja Heaolu Koalitsionn, mille liikmeks on ka Kogemusnõustajate Koda. Üritus toimub veebis.

Iga-aastane vaimse tervise mess on sel aastal täielikult virtuaalne ning keskendub enda ja teiste toetamisele. Messil ja selle töötubadel osalemine on tasuta! Märgi ennast üritusele osalejaks Facebookis, töötubade kirjeldused VATEKi veebilehel www.vatek.ee
Maailma Terviseorganisatsiooni algatusel on oktoobris kogu maailmas fookuses vaimse tervise teemad, mis on seekord suunatud koroonakriisist tingitud pingetega hakkama saamisele. Eestis toimuvad Vaimse tervise ja heaolu koalitsiooni (VATEK) eestvedamisel terve oktoobrikuu vältel erinevad tasuta virtuaalsed töötoad. Kuu avasündmuseks on 10. oktoobril ülemaailmse vaimse tervise päeva virtuaalne messi „PÜSIME KOOS!“.
Messipäeval toimuvad arutelud ja ettekanded ning mitmed töötoad, kus selgub, kuidas jääda rahulikuks pereliikmena, kuidas vältida läbipõlemist, kuidas tunda ära vaimse tervise probleeme ja millised on vaimse tervise esmaabivõtted. Virtuaalset messi juhib armastatud saatejuht Urmas Vaino ning oma kogemusi jagavad tuntud inimesed .
Konverentsil on avatud ka võimalus spetsialistidega personaalselt kirjutada, küsimusi küsida ning vaimse tervise abi pakkuvate organisatsioonidega tutvuda.
Vaimse tervise kuul osalevad organisatsioonid on VATEK-i (Vaimse tervise ja heaolu koalitsioon) liikmed, mis tagab nende usaldusväärsuse. Vaimse tervise kuud ning messi korraldab juba seitsmendat aastat VATEK.

 

Näiteid 10. oktoobri ajakavast …

Kuidas toetada enda ja teiste vaimset tervist? Vestlused sotsiaalminister Tanel Kiigega, vaimse tervise spetsialistidega ning isiklike kogemuste jagajatega, leidmaks viise enda ja oma lähedaste toetamiseks.

Armasta iseend nagu oma ligimest. Anni Kuusik, kliiniline psühholoog, Mindful Self-Compassion õpetaja

Pere on parim ravim. Monika Koppel, pereterapeut

Õnnelikkus on terve olemise kõrgeim tase. Ave-Gail Kaskla, töö- ja organisatsioonipsühholoog

 

Töötoad ja üritused ka teistel kuupäevadel.

VATEK-i liikmesorganisatsioonide inimesed on 10.10 valmis chattideks organisatsioonide Fb-s.

 

Ürituse info leiad lingilt

www.vatek.ee